Rome

Aksiyon, Romantik, Savaş, Tarih, Dram

KADİM ROMA'DA İNSAFLI OLMAK ZAAF SAYILIRDI, ZALİMLİK İSE BİR ERDEM. TEK ÖNEMLİ ŞEY, KİŞİSEL ŞEREF, KENDİNE VE AİLENE SADIK KALMAKTI. SEZAR'IN ORDUSUNDAN İKİ ASKER ROMA'DA YÜKSELMEK İÇİN MÜCADELE EDİYOR.

Yıl İ.Ö. 52. Cumhuriyet, paylaşılan iktidar ve şiddetli kişisel rekabet ilkeleri üzerine kurulmuştu, tek bir adamın mutlak kontrolü ele geçirmesine asla izin verilmezdi. Ama şimdi bu temeller çatırdıyor, yozlaşma ve aşırılık onları yiyip bitiriyor.

Gaius Julius Sezar, sekiz yıllık savaşın ardından Galya'yı fethetmiş, Roma'ya dönüyor. Yanında savaşlarda tecrübe kazanmış, sadık adamlarıyla köleler, altın ve ganimetlerden oluşan, hayal edilemez büyüklüktü bir servet var. Elinin altında da, radikali sosyal değişiklik için popülist bir ajanda. Aristokrasi dehşete kapılıyor, Roma'ya girerse onu savaş suçlarından yargılamakla tehdit ediyorlar. Hassas iktidar dengesini sağlayabilecek kişi Senato'da: Sezar'ın (Ciarán Hinds) eski dostu, ortağı ve hamisi Pompey Magnus. Sezar'ın 13'üncü Lejyon'undan iki asker, Lucius Vorenus (Kevin McKidd) and Titus Pullo (Ray Steveneson), lejyonlarının çalınan ve lejyonun birleştirici simgesi olan bayrağını geri getirmek üzere Galya'ya gönderildiklerinde, merkezde durum bu.

Bu gidiş, onların kadim Roma'nın önemli gelişmelerine bulaşmalarına yol açacak bir olaylar zincirini başlatıyor. Aşk ve ihanet, efendiler ve köleler, karılar ve kocalar üzerine çarpıcı bir dram olan, dev bütçeli yapım Rome, bir cumhuriyetin yıkılışını ve bir imparatorluğun yaradılışını anlatıyor.

Rome hakkında yorumlar

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor

10 Yorum
rammstein81 * 7 ay önce

En yukarıdaki arkadaş yorumunda dizinin bütçesi az demiş. Hiçbir şey bilmeden çok şey biliyormuş gibi konuşmak böyle bir şey işte milletimizde çok bu Dizinin bütçesi aşırı fazlaydı. HBO büyük beklentilerle büyük paralar verdi diziye. Ama tutmadı o kadar ... O yüzden iptal edildi. Bütçe G.O.T un ilk sezon bütçesinden daha fazla

rammstein81 * 7 ay önce

Harika bir dizi

_global_ * 7 ay önce

Sevmediğiniz karakterler hakkında bile kötü bir sonla karşılaştığında duygulandırabiliyor hatta ağlatabiliyorsa o dizi iyidir..

hşlkşlgfh * 7 ay önce

oyunculukları, senaryosu, mesajı, karakterleri kısacası her şeyiyle bir şaheserdi. belki izlediğim en iyi dizi değil ama bir şaheser olduğu kesin benim gözümde. entrika olarak beni bu kadar tatmin eden başka dizi bilmiyorum. entrika derken aşk-memnu gibi bir entrikadan değil politik hırslardan doğan entrikadan bahsettiğimi bilmenizde de fayda var. gerçekten hırsların ne boktan bir şey olduğunu scarface filminden sonra en iyi anlatan dizidir.

hşlkşlgfh * 7 ay önce

GOT bunun yanında halt etmiş

emk54 * 7 ay önce

Öncelikle diziye başlayanlara önerim, savaş dizisi gibi düşünüp başlamayın, dizide karakterlerin hayatı daha ön planda. 2005 yapımı bir dizi ve bütçesi pek yüksek değil bu nedenle de savaş pek ön planda değil. Bana göre dizinin tek eksisi de bu şimdilik.

AnalImpaler * 7 ay önce

Julius caesar'i anlatan dizi izlenmezmi heyt be hail caesar kill brutus!!

April * 7 ay önce

Her şey iyi guzelde dizinin hiç bir bölumu açılmıyor nedense eski dizilerde hep böyle oluyor aynı sorunu true blood içinde yaşamıştım şu olayı duzeltmezsiniz biliyorum ama yine de bi el atmayı deneseniz herkes mutlu olur diye dusunuyorum sevgili dizilab ekibi(!)

Ercan_ * 7 ay önce

Spartacus diye efsane bir dizi izlediysek Spartacus'den seneler önce çekilen Rome'un açtığı yol sayesindedir. Bunun bilincinde olmak lazım eleştirirken.

kazimadilovic * 7 ay önce

İzlenmesi için gereken güzel yorumları pressr yapmış zaten ama yazmadan edemedim. Oyunculuklar olsun kurgu olsun çok başarılı gerçekten. Bu tarz dizilerde en çok izlerken keyif aldığım dizidir, ne kadar savaş sahneleri/aksiyon yetersiz olsada. Bu diziyi izlediğinizde milyonlar harcanmadanda böyle güzel diziler yapılabiliyor diyeceksiniz. Spartacus olsun GoT olsun(Kitabını okuduğum içinde cazip gelmiyor olabilir) bu diziden aldığım zevki vermemiştir.

Son Paylaşımlar
  • Yıldız, The Protector - Hakan Muhafız'i takip etti. 2 dakika önce
  • yemrebute, Love, Death & Robots'i takip etti. 3 saat önce
  • aliaslan, Çağrı Baran'i takip etti. 6 saat önce
  • serbestpiston, admin Bonding gelir mi? 15 saat önce
  • xazxaz10, #StrangerThings 'i 2 haftada bitirdim 4 Temmuza kadar ne halt yiyeceğim diye düşünüyorum. 17 saat önce
  • Dr.Who, Battlestar Galactica 1 gün önce